Šmini-Atseret
Kohe Sukkoti järel saabub Šmini-Atseret. See püha on Iisraelis 22. Tišreil ja diasporaas 22.-23. Tišreil. Tänavu tähistatakse seda 26.-27. septembril. Püha sai oma nime Torast, Bemidbar 29:35): "Kaheksas päev (šmini) olgu teile pühalik kogunemine (atseret)!"
Sukkoti ajal määratakse Kõrgemalt, kui palju tuleb vihma sel aastal. Kuid me ei meenuta vihma oma palvetes kuni Šmini-Atseretini. Raamatus "Zohar" on kirjutatud, et lõplik otsus selle kohta kinnitatakse Šmini-Atsereti koidikul.
Simchat-Tora püha tähistab Tora nädalapeatükkide lugemise aastase tsükli lõpetamist. Sel päeval loeme Tora viimase peatüki ning ühtlasi alustame esimese peatükiga.
Simchat-Tora ja Šmini-Atseret on tegelikult üks ja sama püha. Et diasporaas on alati kaks pühade päeva, siis esimene neist pühendatakse Šmini-Atseretile ja palvele vihma pärast, samuti loetakse mälestuspalvet Izkor. Teine päev pühendatakse tervenisti Simchat-Torale. Iisraelis, kus kõik pühad kestavad üks päev, osa Simchat-Torast on Šmini-Atsereti püha.
Sel päeval võetakse Tora-rullide kapist välja kõik rullid ning neid kätel kandes tantsitakse ja lauldakse 7 korda ümber poodiumi. Rahvas rõõmustab ja peab pühi terve päeva - nii hommikul kui õhtul.
Josif Itzhak Šneerson, eelmine Ljubavitše Rebe on öelnud: "Õnnistamine ja andestamine, mida anutakse Kõigekõrgemalt kümne päeva jooksul pidulikus palves ja sügavas kahetsuses, võib olla saavutatav Simchat-Tora rõõmus, pidutsemises ja tantsudes."
Esmapilgul tundub hämmastav, et Simchat-Tora pühal kogu maailma juudid tantsivad Tora-rullidega, mida tuleks hoopis õppida! Kui Simchat-Torad tähistataks Tora lugemise ja õppimisega, see vaid rõhutaks erinevust juutide vahel - kes on palju õppinud ja kes vähem. Kui me aga tantsime Tora-rullidega, siis me kõik, hoolimata oma õpituse tasemest - suurimatest vähimateni - rõõmustame koos ja võrdselt.