Juudi pulmad

EessõnaSee materjal on võetud meie saidilt ja spetsiaalselt tõlgitud Shay ja Chana pulmadeks

 

   

 

Seadus ja kombed

Traditsioonilised juudi pulmad sarnanevad vaibaga, mis on kootud paljudest niitidest - ajaloolistest, müstilistest, kultuurilistest, õiguslikest. Niitidest, mis ulatuvad ühest põlvkonnast teise, moodustades juudi ajaloo katkematu ahela, mille pikkust mõõdetakse juba 3800 aastaga.

Nagu õpetavad meie Targad, taevastes mõõdetes sümboliseerib iga pulmapidu juudi rahva abielu Loojaga, mis sälmmiti Siinai mäel. Ja see päev on Yom Kippur - Puhastuspäev, kõige püham ja ülevam päev inimese elus.

Kuid pulmad on samuti keeruline õiguslik toiming, milles peigmees ja pruut võtavad vastastikku kohustusi. Juudi pulmakombed tulenevad selle õiguslikest iseärasustest, kuid ka vaimsetest ideedest - need kaks on juudi pulma keha ja hing.

Selle raamatukese eesmärk on anda lühike ülevaade traditsiooniliste juudi pulmade kõikidest lõikudest. Loodame, et see aitab teil aru saada juudi pulmade kõitvusest ja rõõmsast ülevusest.

Järgnevad mõned huvitavad esseed juudi pulmadest. Samuti tahaks teile meenutada, et juudi pulm eeldab iga kohalolija täielikku osavõttu. Ühinegem sel erilisel, rõõmsal pidupäeval!

 Mazal Tov

Sõbrad Eesti Juudi Kogukonnast